Türkiye’deki En Çok Tercih Edilen E-ticaret Siteleri

Türkiye’deki En Çok Tercih Edilen E-ticaret Siteleri

Bir e-ticaret mağazasını başarılı kılan nedir? Satışlarınızı artırmak için hangi gizli formülleri izlemeniz gerekiyor?

E-ticaret başarı araştırması ile bir araya geldik ve kusursuz tasarımları, mükemmel müşteri hizmetleri, benzersiz fikirleri ya da ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaları nedeniyle en iyi 5 e-ticaret platformunu seçtik.

İyi bir ilk izlenim vermek çok önemlidir- ilk kez girdiğinizde memnun olmadığınız beğenmediğiniz, kaç tane kötü tasarlanmış e-ticaret sitesini yeniden ziyaret ettiniz? Sadece bir logo kavramı veya kendi manifesto için bir fikir olsa bile, her hoşunuza giden bir örneği kendi mağazanıza uygulayın.

Ve bu arada, bir e-ticaret mağazası oluşturmak istiyorsanız, büyük e-ticaret platformları ve e-ticaret sağlayıcıları arasında bir karşılaştırma yapmalısınız.


En İyi E-Ticaret Reklam Platformu

Kullanıcı deneyimi performansına göre en iyi 5 E-ticaret Platformunu sizler için araştırdık.

 2018 için En İyi E-Ticaret Platformları

2018’de bir e-ticaret platformu başlatıyor sanız, bunlar çevrim içi işletmenizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi 5 e-ticaret platformdur.

Rekabetin artması ve müşterilerin son derece kolaylık için artan talepleri nedeniyle, e-ticaret şirketleri, platformlarının giderek daha güçlü özelliklerini yenilemeye ve sunmaya devam etmektedir. İhtiyaçlarınız için en iyi e-ticaret platformunu bulmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

E-ticaret Mobil Pazarlama

Mayıs 2016’da Google, mobil cihazların ürün aramalarında masaüstünü aştığını açıkladı. Bu gerçek, her e-ticaret şirketinin mobil ticaret cephesini ve merkezini ortaya koydu ve mobil alışveriş deneyiminin odağını artırdı. Basitçe söylemek gerekirse, alışveriş deneyiminize “mobil pazarlama” yaklaşımı ile başlamıyorsanız, kendinizi başlangıçtan itibaren rekabetçi bir dezavantaja sokuyorsunuz.

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal ticaret, yıl boyunca çiçek açan bir başka trend. Bir araştırmaya göre, sosyal medya, çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık %74’ünü satın alma kararını etkiliyor. Ayrıca, sosyal ticareti uygulayan perakendecilerin%60’ı farklı sosyal ağlardan yeni müşteriler kazandıklarını söyledi. Sosyal ticaret, müşterilerin ayrı bir alışveriş sepetine çıkmak zorunda kalmak yerine, tercih ettikleri sosyal medya kanallarından doğrudan alışveriş yapmalarına olanak tanıyarak en üst düzeyde rahatlık sağlar. Entegrasyonun bu sadeliği 2018 yılında büyümeye ve hâkim olmaya devam edecektir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO)ve mükemmel kullanıcı deneyimi tasarımı önemli olmakla birlikte, bugünün e-ticaret platformları mobil ve sosyal ticaret trendlerinden faydalanmayı hedeflemektedir.

Ayrıca, bu platformların giderek büyüyen basitliği, yeni girenlere teknik olmayan geçmişlere izin veriyor. Bu trendleri ve modern e-ticaret işinin değişen gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, 2018 yılında en etkin şekilde bir dizi girişimciye (bireylerden yerleşik tüccarlara) hizmet verebilecek en iyi 5 e-ticaret platformunu belirledim.

 

1. Sahibinden

 

Sahibinden.com Alexa Türkiye Sıralamasında 8. Sırada yer almaktadır.

Bu rakam inanılmaz derecede yüksek bir rakam, adeta sosyal medya platformları ve haber portaları ile yarışır durumdadır. En yakın rakibi olan Hepsiburada.com’a 11 sıra fark atmış bulunmaktadır. Sahibinden.com öncelikle ev ve araba satışı ile başlamış olup şimdilerde ise her türlü ürün satışıda yapmakta olan bir platformdur.


2. Hepsi Burada

Hepsiburada.com Alexa Türkiye Sıralamasında 19. Sırada yer almaktadır. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Hanzade Doğan Boyner, “10 yıl önce 100 bin dolar sermayeyle bir apartman dairesinde kurduğumuz Hepsiburada.com’da şimdi günde 30 binden fazla ürün satılıyor” dedi. 2012’de 100 bin dolara kurduk, 10 yılda yarım asırlık şirketleri geçti başlığı ile haber olmuştu. Ozaman Hepsi burada 18 yıllık bir kuruluş diyebilir miyiz?.


3. N11

N11.com Alexa Türkiye Sıralamasında 20. Sırada yer almaktadır.
Doğuş Planet, tarafından Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un ortaklığında Haziran 2012’de kuruldu. Hepsiburada.com’dan yaklaşık 10 sene sonra kurulması ile birlikte Alexa Türkiye sıralamasında Hepsiburada.com’un hemen dibine yapışmış durumda.


4: Gittigidiyor

Gittigidiyor.com Alexa Türkiye Sıralamasında 25. Sırada yer almaktadır.
GittiGidiyor.com 2001, yılında Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kuruldu. N11’den 9 sene önce kurulmuş olması ile N11’e ezici bir fakla geçilmiştir.


5: Trendyol

Trendyol.com Alexa Türkiye Sıralamasında 39. Sırada yer almaktadır.

Trendyol Grup, Türkiye’de moda e-ticaret sektöründeki fırsat alışveriş sitesidir. 2009 yılında kurulmuş, Kadın, çocuk ve erkek giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar, kozmetik, ev dekorasyon başta olmak üzere birçok kategoride dünyaca ünlü markaların yeni sezon ürünlerinin fırsat fiyatlarına Trendyol’da rahalıkla ulaşabilirsiniz.

 

erol kanbur administrator

Bir cevap yazın