Site İçi SEO

Site İçi SEO

Bu makalenin konusu olan site içi seo; içerik bazlı yanı site içerisinde yapabileceğimiz meta-tag düzenlemesi sayfalar arası geçiş linkleri gibi basit SEO teknikleridir.

Site İçi SEO (On Page SEO)

Site İçi SEO işlemlerini açıklamak gerekirse, web site alt yapısında yapılacak düzenlemeler; arama motorlarının siteyi daha rahat bir şekilde taramasına ve site içeriğini doğru hedef kitleye sunmasına yardımcı olur. Arama motorları; web sitelerini içeriği ile değerlendirirken aynı zamanda sonuçlarını doğru kullanıcılara sunmak için büyük bir çaba göstermektedir. Bu nedenle SEO uzmanları web site geliştirme konusunda kullanıcıların deneyimini gözünde bulundurur. Site içi SEO işlemleri arasında; Özgün ve doğru içerik kullanımı, Meta-tag ların doğru girilmesi, W3C standartlarına uygunluğu, Resim çözünürlüğü ve özgünlüğü sağlanması, resim alt etiketlerinin doğru girilmesi, SEO hosting kulanılması ve site hızı” gibi bir çok metodlardan oluşmaktadır.

Öncelikle web sitemizi oluştururken özgün içeriğe çok dikkat etmeliyiz. Daha sonrasında her sayfanın meta-tag bölümlerini sayfanın kendine özgü konusuna uyumlu olarak düzenlememiz site içi içi seo da ilk adımı atmış olduğumuzun göstergesidir. Oluşturlan metataglar google da sitemizin en kısa sürede indexlemesini sağlayacaktır. Tabiki bunların yanı sıra SEO’da başarılı olabilmek için seçtiğiniz tema da kolay kullanımlı ve özellikle mobil uyumlu olmalıdır. Tema da kod hatalarının bulunmaması gerekmektedir. İyi seçilmiş bir tema, mobil uyumu, özgün içerik ve basit site içi SEO işlemlerini tamamlarsak zamanla sitelerimiz Arama motorlarında gözükmeye başlayacaktır.

Seo Hakkında Detaylı Bilgi İçin Seo Nedir ? İsimli Sayfamızdan Bilgi Alabilirsiniz.

erol kanbur administrator

Bir cevap yazın