SEO HOSTİNG

Seo Hosting Nedir ?

Seo hizmetinin yaygınlaşmaşı ve seo sektörünün gelişmesiyle birlikte özellikle Google algoritması ile alakalı birçok yöntem ortaya çıkmaktadır. Seo Hosting te bu yöntemlerin içindeki en etkili silahlardan biridir. Aynı serverdan yayın yapan web sitelerinin ip adresleri aynıdır. Bu nedenle eğerki birden fazla siteniz var ise “a class ip” özel ip adesleri kullanarak sitelerinizi ayırmalısınız. Tek site üzerinden çalışıyorsanız özel dns ve özel ip adresi siteniz için etkili bir seo adımı olacaktır.

Bu sebeple serverinizdan yayın yapan herhangi bir sitenin banlanması durumunda yayın yaptığınız ip not edilir ve sizin sitenize de zararı dokunur. Seo Hostingin asıl ve en önemli özelliği aynı ip üzerinden yayın yapan web sitelerinin birbirlerine verdikleri backlinkler google gözünde değerli değildir bu nedenle seo hosting le farklı iplere sahip olmuş olur ve siteleriniz arasında backlink paylaşımı yapabilirsiniz.

Bu da web sitelerinin birbiri ile backlink alışverişini önemli ve etkili hale getirir. İşte burda devreye Seo Hosting hizmeti girer. Seo Hosting hizmeti ile serverınızdan yayın yapan bütün sitelere farklı bir İp sağlanır.Bu sistem Seo konusunda hizmet veren webmasterlar arasında popüler olan bir sistemdir.