Google’da ilk sayfa

Google da ilk yanı birinci sayfa; SEO ile Google ilk sırada çıkmak konusu yanlis anlatimlarla doludur. Google’da ilk sayfa çok kolay bir konu olmadiği gibi garanti verilebilecek bir hizmette değildir. Tabiki Google ilk sayfa imkansızda değildir. Oysa piyasa da o kadar çok sizi birinci sayfa hatta birinci sırada çıkartalım şeklinde hepimize çeşitli e-postalar gelmektedir ki sanki her kez bu işi yapıyor ve çok kolay bir konuymuş gibi anlatılıyor değil mi?

Google’da İlk Sayfada Çıkmak

Lütfen Googlede ilk sayfada çıkmak hakkında aşağıdaki açıklamamı dikkate alınız;

Google İlk Sayfa

‘’Google sol kısımda yanı doğal arama sonuçlarında tamamen ücretsiz olan doğal arama sonucunda hiç bir kişi, kimse, firma size Google ilk sırada (sayfada) çıkmak konusunda garanti veremez.’’ Bu garantiyi Google çalışanlarinin yetkisi olsa bile veremez, özellikle rekabet çok fazla yoğun kelimelerde doğal arama sonuçlarında Google’da ilk sırada çıkmak ilk sayfada görüntülenmek çok ama çok zordur. Google ücretsiz kısımda yanı doğal arama sonuçlarında yer alan arama sonuçları içerisinde üst sıralarda çıkmak için, Web Sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu, “Google Optimizasyonu” yapılarak ve ciddi çalışmalar içerisine girilerek sabırla devam ederek garanti olmazsa da başarı elde edilebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu uygulanarak ve yaptığınız işte sitenizi sizinle aynı işi yapan diğer firmalardan farklı kılmayı başarabilirseniz web sitenizi daha ön sayfaya daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ancak şu bir gerçektir ki hiç bir site ya da Firma Google için ayrıcalıklı değildir, Gerçekten Google‘in en çok hoşuma giden taraflarından biri adaletli olmasıdır; Google Hiç Bir Site ve/veya Firmaya Öncelik Tanımaz.

Arama Motoru Optimizasyonu bu alanda en popüler olan “Google Optimizasyonu” herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Google için Optimizasyon yapılmasının çok farklı teknikleri ve sırları vardır; Bu konuda kendini geliştirmiş ve sürekli araştırma içerisinde olan web geliştirme, web iyileştirme Yani; Arama Motoru Uzmanı (Seo Uzmanlari) ile çalışmak en doğrusudur diyerek yinede çalışacağınız SEO uzmanı hakkında epey bir araştırma yapmanızı öneririm.

Google’un gerçekten ticari pazarlama etkisi tartışılamaz; Tüm dünyada ve Özellikle Türkiye’de Firmalar hedef arama kelimelerinde müşteri kitlesine ilk önce ulaşmak amacı ile Google arama motorunda ilk sayfada bulunmak ve hatta ilk sırada görüntülenmek istemektedirler. Arama motorları arasında (Google en popüler olanıdır bu nedenle özellikle de Google 1. sayfada bulunmak için SEO uzmanları çalışırlar) , ancak basari elde etmek pek de kolay değildir. Basarili bir seo 6 aylık veya 9 aylık bir çalışma ile ilk sayfaya çıkmak ve çıktıktan sonra da o yeri korumaktır.

Açıkcası Google da ilk sayfaya ilk sıraya çıkmak çok zor olsa da imkansız degildir. Titiz bir SEO çalışmasi ile başarı kaçınılmaz olabilir.
“Basari Kesinlikle Tesadüf Degildir”