Facebook Danışmanlığı

Asıl konumuz Facebook seo hakkında açıklayıcı bilgiler sunmak olsa da, Facebook seo şimdilik bir yanda dursun. Önce konumuzun yapı taşı olan Facebook hakkında bilgi edinelim.

Facebook hayatımıza nasıl girdi?

Mark Zuckerberg ismini duymayanımız yoktur. Facebook’un popülerliğinin ve başarısının arkasında bu isim yatmaktadır. Harvard üniversitesi öğrencisi olan Zuckerberg, 2004 yılında The Facebook sitesini sadece Harvard üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak oluşturduysa da The Facebook’a ilgi o kadar fazlaydı ki zamanla Boston civarındaki diğer üniversiteler ve daha da ilerleyen zamanlarda Ivy Ligi okullarının tamamı Facebook’a kayıt oluşturmaya başladı. İnanılmaz bir başarı ile bir yıl içerisinde ABD’deki tüm okullar Facebook’a kayıtlı hale geldi. ABD’ye nam salan bu platformun zamanla tüm dünyada tanınması artık kaçınılmaz olmuştu. 11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm dünyadan e-postaları kabul etmeye başladı ve bu tarihten sonra Facebook, değim yerindeyse bir fenomen oldu.

facebook seoFacebook seo ne anlama gelir?

Facebook’un Harvard üniversitesinde doğup dünyaya açılan hikayesi bu şekilde gelişirken zamanla bu platform ticari amaçlarla kullanılmaya başlandı. Potansiyel müşterilerin bu platformda hazır beklediğini fark eden kişiler, fırsatları kazanca dönüştürmek için stratejiler geliştirdiler. Örneğin satışlarını arttırmak ve ismini daha çok kişiye duyurabilmek için ticari amaçla açılan profiller çoğaldı. Bu profillerin çoğalması ile de takipçi satın alma, beğeni satın alma gibi illegal para kazanma yolları türedi. Bu uygulamalar organik değildir fakat etkisiz de değildir. Takipçi ve beğeni satın alma yöntemleri bir yana dursun bizler sayfamızın organik dizini ile ilgilenelim. Çalışmamızın adını da Facebook seo olarak adlandıralım.

Facebook seo nasıl uygulanır?

Facebook seo için atılması gereken ilk adım, hedef kelimeniz ile bir sayfa oluşturmak ve bu sayfanın url yapısını belirlemiş olduğunuz anahtar kelime ile yapılandırmak olacaktır.
Oluşturduğunuz profilin kapak fotoğrafını ve profil fotoğrafını oluşturmak için bilgisayarınızdan seçeceğiniz fotoğrafa mutlaka anahtar kelimenizi yazın.
Kapak ve profil fotoğraflarınız sayfanıza eklendikten sonra mutlaka ve mutlaka fotoğrafların altına seo uyumlu açıklamalar ekleyin.
Oluşturduğunuz profilin tanıtıcı kısmını boş bırakamaya ( adres, telefon, e-posta gibi bilgileri ) ve eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen gösterin.
Aslında bu küçük adımlardan sonra facebook seo çalışmamız tamamlanıyor denebilir fakat çalışmamızı daha da detaylandırıp dizinlerde daha üst sırada yer alabilmek için birkaç paylaşım detayına daha deyinmek istiyoruz.

Öncelikle paylaşacağınız resme kesinlikle anahtar kelimenizin ismini verin.
Paylaşacağınız metni seo uyumlu hazırlayın.
Facebook seo teknikleri arasında en etkili yöntemlerden biri de kesinlikle albüm paylaşımıdır. Dolayısı ile arada bir de olsa albüm paylaşmayı ihmal etmeyin.