Backlink

Backlink Türkçe Anlami Gerilink Demektir.

Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdiği linke denir. Kaliteli backlink alımı sitenizin arama motoru botları tarafından daha sık ziyaret edilmesini sağlayarak sitenizin daha hızlı index almasına yardımcı olur. Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanizin içerigini gelistirmeli, sayfanizin içerigini anlatan özgün ve etkili makaleler yayınlamalısınız. Özgün, etkili makaleler yayinladiktan sonra backlink alirsaniz backlinklerin etkisi %100 daha fazla olacaktir. Backlink alımı yaptıktan sonrada her gün en yeni bir sayfa olusturarak aldığınız backlinklerin gücünü artırabilirsiniz. Tanıtım yazısı yayınlatarak da backlink saglayabilirsiniz.

Kaliteli Backlink Nasil Alinir?

Backlink Alirken Dikkat Edilmesi Gereken Diger Bir Husus, Backlinklerin Kalici Olmasidir.

SEO’da önemli etkisi olan backlinklerin kalici olmasi çok önemlidir. Yani backlink aldiginiz zaman 1 aylik 3 aylik 5 aylik degil ömürlük olmasina da dikkat etmelisiniz. Backlink alarak sitenizi yükselttikten sonra backlinklerin kalkmasi sitenizde kalici bir düsüse sebeb olabilir. Daha sonra baska backlinklerle tekrar yükseltmek istediginizde alacaginiz yeni backlinkler ayni etkiyi bir daha kesinlikle göstermeyecektir.  Kaliteli haber ve makale sitelerinde tanitim yazisi yayinlatarak kalici backlinkler saglayabilirsiniz. Kalici backlink çalismasi için bir diger çalisma kendi mikro sitelerinizi ve bloglarinizi olusturup, içeriginizle alakali backlink elde edebilirisiniz.

Backlink, bir sitenin diger bir siteye verdigi linke denir; Bir site ana sayfasindan veya herhangi bir sayfasindan banner reklam veya text link seklinde baska bir siteye link verirse link vermis oldugu siteyi desteklemis olur. Pagerank degerinin yükselmesi için önemli olan bir referans link sistemidir.

Arama motorlarinin backlinke önem vermesinin mantigi sudur; A-B-C-D-E-F-G siteleri, sizin sitenize link veriyorsa demek ki bu site kaliteli iyi bir site ki birden fazla site bu siteye referans oluyor.

– Pagerank’inin yükselmesinde en etkili araç kaliteli backlink çalismasidir.
– Tabiki pagerank degeri yüksek sitelerden link almak daha faydali olacaktir
– Örnegin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacagina Pr 4,5,6 olan siteden 1 link almak daha iyidir. Yanliz bu tabiki pagerank çalismasi için geçerlidir.
-Ama siralamada yükselmek için link aldiginiz sitenin pagerank deggeri önemli degildir; öncelikle alexa degeri ve sonrasinda kendi kelimesinde siralama konumu çok önemlidir.

Her Kisinin Anlayacagi Sekilde Backlink Nedir ?

Backlink için en kolay tanim bir siteye baska site tarafindan link verilmesi yani (referans olarak) gösterilmesine backlink denir. Ilk etapta basit bir tanim yapsamda, Inanin backlink esasinda çok ama çok daha kapsamli bir konudur. Ama kolay ve her kisinin rahatca anlayacgi bir sekilde anlatmaya çalisacagim.

Backlink sistemini is hayatiniz da çevrenizin ne kadar genis yada nitelikli tanidiklarinizin olmasina benzetebilirsiniz. Is hayatinizda Backlink sistemine bir örnek vermek gerekirse, çok saygin is çözüm ortaklariniz oldugunu var sayalim size referans olarak sizi diger kisilerle tanistirip sizi tavsiye ediyor gibi düsünebilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse bir mahallede isyeri açtiniz ve o mahallenin en sayilan sevilen esnafi sizi tüm mahalle esnafi ile tanistirarak size referans oluyor, buda tüm mahallenin size güvenmesini sagliyor. Internet ortaminda da size ne kadar güvenilir kaliteli site link verir referans olursa Google’da ki mahallenizde yeriniz o kadar iyi ve kalici olur.

Kaliteli ve etkili backlink paketlerimizi inceleyebilirsiniz.